معرفی اکوسیستم سنگاپور : شتابدهنده شنوا

ظرفیت‌های گسترده سنگاپور در حوزه‌های فناوری مالی، ابرداده و رسانه دیجیتال
سنگاپور که بیشتر به خاطر دورنمای فناوری مالی ¬اش شهرت دارد، به هیچ وجه یک زیست بوم استارتاپی تک بعدی نیست. تعهد مداوم دولت به هزینه‌کرد 1 درصد از تولید ناخالص داخلی برای تحقیق و توسعه و همچنین تعهد اخیر آن مبنی بر اختصاص 19 بیلیون دلار به پژوهش، نوآوری و پروژه های کارآفرینی، عزم سنگاپور برای حفظ جایگاهش به عنوان یکی از قویترین و متنوعترین زیست بوم های استارتاپی جهان را نشان میدهد.

زیربخشهای قدرتمند اکوسیستم سنگاپور

Fintech:

طی یک دهه اخیر، سنگاپور در عرصه فناوری مالی در آسیا پیشگام بوده است. سنگاپور خانه بیش از 270 استارتاپ فناوری مالی، و بیش از 20 بانک جهانی و شرکت بیمه است که مراکز تحقیقاتی محلی یا آزمایشگاه¬‌های نوآوری را در این شهر به راه انداخته اند. بین سال های 2012 تا 2017، 6.7% از کل سرمایه گذاری خطرپذیر محلی به استارتاپ¬ های فن¬اوری مالی اختصاص یافته¬ است. دولت در پی این است که ستگاپور را بیش از پیش شکوفا نموده و با ترویج فن¬اوری مالی در یک پویش مداوم، جایگاه این شهر را به ¬عنوان قطب فناوری مالی جهان تقویت کنداز جمله اینکه 225 میلیون دلار به توسعه¬ فن¬اوری مالی در پنج سال آینده اختصاص داده است.

بررسی و معرفی حوزه های اصلی فینتک

Digital Media:

طی 6 سال گذشته 10% از سرمایه¬ گذاری خطرپذیر محلی در سنگاپور به استارتاپ¬ های حوزه¬ رسانه¬ دیجیتال اختصاص یافته و این بخش را به یکی از زیربخش‌¬های برتر این زیست¬ بوم تبدیل کرده است. یکی از جدیدترین موارد فراوان و ادامه¬ دار موفق در این حوزه،استارتاپ Sea است که ارائه ¬دهنده¬ سرگرمی برخط و موبایلی می‌باشد که در می 2017، 550 میلیون دلار سرمایه جذب نمود و سپس در اکتبر 2017، 884 میلیون دلار سهم در عرضه¬ اولیه¬ سهام خود در بورس اوراق بهادار نیویورک، سهم فروخت.

Big Data & Analytics:

سنگاپور نه ¬تنها بازیگران بزرگ خارجی در عرصه¬ ابرداده مثل Planatir و Spire را جذب این کشور کرده است، بلکه در حال گسترش دادن صحنه¬ شاخص استارتاپ¬ های محلی در حوزه¬ ابرداده و آنالیز بوده و 5.2 درصد از سرمایه¬ گذاری خطرپذیر محلی طی 6 سال اخیر را به این زیربخش اختصاص داده است. مثال اخیر در این مورد، Eyeota است، شرکتی که داده¬‌های مورد نیاز فروشندگان را در اختیار آنها قرار می¬دهد تا بتوانند به مخاطبان برخط دسترسی پیدا کنند. این شرکت 12.5 میلیون دلار در سرمایه¬ گذاری سری B در ژانویه¬ 2018 جذب کرده است.
»طی دهه¬ گذشته، زیست ¬بوم استارتاپی سنگاپور پیشرفت شایانی کرده است. با یکی شدن SPRING و IE در قالب Enterprise Singapore، استارتاپ ¬ها می¬‌توانند به شبکه¬ جهانی شرکای ما برای رشد و کسب فرصت¬‌هایی در آسیا و فراتر از آن دسترسی داشته باشند. Enterprise Singapore کماکان در جذب و توانمندسازی شتاب¬ دهنده¬ ها، سرمایه¬ گذاران و مؤسسات پژوهشی نقش مهم یک کاتالیزور را ایفا خواهد کرد تا محیط پویایی برای گسترش و رشد استارتاپ¬ ها در سطح منطقه و جهان فراهم شود. «

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *